4 Haziran 2011 Cumartesi

Brida-Paulo Coelho


Sizlere henüz bitirdiğim bir kitaptan bahsetmek istiyorum; Ünlü Simyacı'nın yazarı Paulo Coelho'dan Brida...Bu kitap çıkalı bayaa oldu hatta şuan bu yazarın Elif kitabı herkesin dilinde ama ne yazıkki yoğun hayatımdan dolayı biraz geç takip edebiliyorum:((

Brida arka kapakta kısaca kitap şöyle özetlenmiş;

Ruh eşimi nasıl tanıyacağım?
Wicca, brida’ya “riske girerek” dedi. “başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın.”
brida güzel bir irlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsü. brida, ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğreten bir kadınla karşılaşır. o iki kişi brida’da tanrı vergisi bir yetenek olduğunu görür; ama yeteneğini kendisinin bulabilmesi için genç kızı kendi içine doğru bir keşif yolculuğuna yönlendirirler.
brida kendi yazgısını ararken, kişisel ilişkileri ile kendini dönüştürme isteği arasında bir denge kurmaya çalışır.
usta romancıdan çarpıcı bir aşk, tutku, gizem ve esriklik öyküsü.

Kitap Brida adında bir kızın içsel yolculuğunu anlatmış, Brida büyü ve sihir öğrenerek hayatın derin ve gizli anlamlarını keşfetmeye çalışırken reenkarnasyonlarında aslında bir cadı olduğunu öğreniyor ve hikaye Brida'nın cadı olma yolunda yaşadıklarını anlatıyor...Ayrıca Brida'nın ruh eşini bulma olayını felsefik olarak anlatmış....Cadılar, büyü, sihir, içsel yolculuk, hayatın anlamını çözme, mistisizm, aşk, tutku.... Tam benlik konular:))))) Zaten kapak yazısını görünce hemen kapıverdim kitabı, zaten Simyacı'yı çooooook eskiden çok keyifle okumuştum, bu kitap aynı tadı vermesede iyi bir kitap bence....Özellikle  ruh eşini bulma yolunda söylenenler - ipuçları, gözde ışık görme, sağ omuzda ışık görme olayları ve kızın ruh eşini farkettiği an be an öyle güzel anlatılmışki...Ayrıca ruh eşi konusu haricinde doğaya sevgi, kuşlara böceğe otların sesine sevgi, Tanrıya saygı gibi etkileyici öğeler içeriyor.

Yazarın hayal gücü hem gerçekten uzak hemde insana mantıklı gelen tuhaflıkta.Mesela reenkarnasyonla ruhlarımızın 2'ye bölündüğü ve başka hayatlarda bu bölünen ruharın ruh eşi olarak birbirine aşık olması gibi:)) Zaten oldum olası cadıların hayatını merak etmişimdir, Brida'nın güçleri, gerçekle gerçek dışı arasında köprü kurması ve hayatı algılama şekli çok hoş bir dille anlatılmış. Felsefeyle ilgileniyorsanız ve bu konular sizinde ilginizi çekiyorsa tavsiye ederim..Sevgiyle kalın...

LAME

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çok Kıymetli Yorumlarınız...!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...